O nas

Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej powstało w 2014 roku przy Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z inicjatywy Prof.dr hab. Anny M. Badowskiej-Kozakiewicz, od 01 lipca 2019 roku Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej prowadzi swoją działalność naukową przy Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którego kierownikiem jest Prof. dr hab. Andrzej Deptała. Od dnia 01.12.2022 roku w związku ze zmianą nazwy Zakładu, przy którym Koło Naukowe prowadzi swoją działalność i zgodnie z Zarządzeniem Rektora WUM nr 222/2022, Studenckie Koło Naukowe zmieniło nazwę na Studenckie Koła Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej przy Zakładzie Propedeutyki Onkologicznej.  Opiekunem Koła jest Prof. dr hab. Anna M. Badowska-Kozakiewicz.

W Kole zrzeszeni są studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zainteresowani tematyką chorób nowotworowych. Członkowie Koła mają możliwość rozwijania swoich umiejętności praktycznych, jak również swoich pasji naukowych. Ponadto, studenci przy wsparciu Opiekuna przygotowują corocznie publikacje naukowe do recenzowanych czasopism oraz realizują liczne projekty naukowe.

Podstawową działalnością Koła są seminaria przygotowywane przez studentów oraz realizacja badań naukowych w zakresie diagnostyki i profilaktyki chorób nowotworowych. Spotkania Członków Naszego Koła są okazją do szlifowania umiejętności publicznego występowania i motywacją do zaznajamiania się z literaturą specjalistyczną.

Wspólnie jako zespół pracujemy nad projektami naukowymi z zakresu diagnostyki i profilaktyki chorób nowotworowych, czynnie uczestniczymy w konferencjach krajowych i międzynarodowych.

OPIEKUN SKN Biologii Komórki Nowotworowej
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr.  Anna M. Badowska-Kozakiewicz
abdowska@wum.edu.pl

dr hab. Anna M. Badowska-Kozakiewicz